Til toppen

Hjelmer


Klatre- og vernehjelmer inngår i kategorien personlig verneutstyr og er pålagt å bruke på en byggeplass. Hjelmer skal beskytte hodet mot både fall og fallende gjenstander, og skal også bære hørselvern og eventuelt en hodelykt. Man skiller hovedsakelig mellom vernehjelmer EN397 og klatrehjelmer EN12492. Forskjellen er at klatrehjelmer skal også tåle slag fra siden, i tille så er det ulike krav til hvor mye kraft som skal til for at hakestroppen skal låses ut på (EN397 vernehjelm: 15-25 daN og EN12492 klatrehjelm: 50 daN).

Hjelmer skal ha firepunkts hakestropp som sørger for økt sikkerhet ved at hjelmen alltid er på hodet. Hvis man er uheldig og faller vil da ikke hjelmen fall av hodet og man har beskyttelse for hodet hele tiden. I tillegg er hakestropp viktig for komfort og ergonomi ved at hjelmen sitter bedre, fast og i rikitg plassering på hodet hele tiden. Det finnes mange type hjelmer, i ulike farger, med og uten ventilasjon, og med egenskaper slik som integrrerte vernebiller, 1000 V godkjenning, refleksmerker, etc. 

JSP: Made in UK

Når det gjelder hodebeskyttelse i særklasse, har du JSPs hjelmer. Deres to hjelm-serier er utviklet med tanke på sikkerhet og komfort, og overholder de strengeste standarder. Har du et verdifullt hode, har JSP en hjelm som beskytter.

EVO VISTAlens® Dualswitch™ er en helt ny ventilert verne- og klatrehjelm med hakestropp og integrerte vernebriller (EN166) og har det innovative DUALSWITCH™-hakestroppsystemet som gjør det det enkelt å bytte mellom arbeid på bakkenivå og arbeid i høyden, i samsvar med både EN 397 og EN 12492-standardene. Med de integrerte vernebrillene EVOSpec® uttrekkbare sikkerhetsbriller er du klar for optimal beskyttelse. Hjelmene leveres med refleksmerker for ekstra god synlighet i mørket.

EVO® ALTA™ Dualswitch™ tilbyr omfattende støtbeskyttelse med et EN 12492-sertifisert skall og EN 397-kompatibel hakestropp. Den er designet for å gi høy komfort og sikkerhet i ulike arbeidsmiljøer med tre forskjellige høydeinnstillinger og refleksmerker for ekstra god synlighet. Leveres i fargene high Viz gul og hvit. Det finnes også ikke-elektrisk ledende visir til Alta hjelmene.

Rock Helmets: Made in Italy

Den Italienske produsenten Rock er en serie vernehjelmer for et sikkert arbeid i høyden innen bygg, anlegg, industri og redning. Hjelmene er produsert i avansert termomateriale (ABS) utvendig og polystyren (EPS) innvendig som gjør dem meget solide og sikre. Dynamohjelmene har lav egenvekt og er meget komfortable. De er utstyrt med 4-punkts hakestropp med rød hurtigspenne, størrelsesjusteringshjul, høydejustering og port til hørselsvern. Dynamohjelmene er en serie vernehjelmer for  t sikkert arbeid i høyden innen bygg, anlegg, industri og redning. Hjelmene er produsert i avansert termomateriale (ABS) utvendig og polystyren (EPS ) innvendig som gjør dem meget solide og sikre. De har lav egenvekt og er meget komfortable. Alle hjelmene er utstyrt med 4 -punkts hak estropp med rød hurtigspenne, størrelsesjusteringshjul, høydejustering og innfestning for hørselsvern. Hybridversjonen er 1000V godkjent og Plus hjelmene har ventilasjon.

Sorter Anbefalte
Nyhet!

JSP Evo Alta klatre- og vernehjelm

En komplett og ventilert verne- og klatrehjelm utstyrt med refleksmerker og en innovativ hakestropp som lar deg velge mellom EN397 og EN12492
Flere varianter!
Nyhet!

JSP Alta Dualswitch vernehjelm

En komplett og ventilert verne- og klatrehjelm utstyrt med refleksmerker og en innovativ hakestropp som lar deg velge mellom EN397 og EN14492
Flere varianter!
Nyhet!

JSP VistaLens Dualswitch klatre- og vernehjelm

En unik verne- og klatrehjelm med ventilasjon, integrerte vernebriller (EN166) og en innovativ hakestropp som lar deg velge mellom EN397 og EN12492
Flere varianter!
Nyhet!

JSP VistaShield Dualswitch klatre- og vernehjelm

En unik verne- og klatrehjelm med ventilasjon, langt visir (klasse A) og en innovativ hakestropp som lar deg velge mellom EN397 og EN12492
Flere varianter!

Rock Helmets Klatrehjelmer Dynamo Hybrid

Komplett og lett klatrehjelm (EN12492) med 4-punkts hakestropp og godkjent for 1000 V. Finnes i flere farger
Flere varianter!

Rock Helmets Vernehjelmer Dynamo Plus EN397

Lette, komfortable og luftige vernehjelm (EN397) med hakestropp og ventilasjon. Finnes i flere farger
Flere varianter!

Rock Helmets Vernehjelmer Dynamo Volt

Solide, lette og komfortabel vernehjelmer (EN397) med hakestropp. Lukket type og 1000V godkjent (EN50365). Finnes i flere farger
Flere varianter!

Rock Helmets Klatrehjelmer Dynamo Plus EN12492

Lette og komfortable klatrehjelmer (EN12492) med hakestropp og ventilasjon. Finnes i flere farger
Flere varianter!

Rock Helmets Vernehjelm Dynamo volt komplett

Lett og komfortabel vernehjelm i high-viz gul med kort visir, refleksmerker og Sordin øreklokker
952965

Rock Helmets Klart visir Dynamo

Klart visir til Rock Hjelm
952920

Rock Helmets VISIR MØRKT KORT DYNAMO

Mørkt visir til Rock Hjelm
952988